Zamknij
REKLAMA

Łukasz Schreiber mówi o wizjach Polski

13:25, 24.06.2020 | L.Z
Skomentuj
REKLAMA

Ponad 40 osób wzięło udział we wczorajszym, wtorkowym spotkaniu z posłem i członkiem Rady Ministrów w rządzie Mateusza Morawieckiego Łukaszem Schreiberem. Odbyło się ono w sali widowiskowej Tucholskiego Ośrodka Kultury i było otwarte dla wszystkich chętnych mieszkańców regionu.

Łukasz Schreiber w pierwszej części swojego wystąpienia przedstawił tzw. wizje kraju według PiS: Mówił: „Są to wizje Polski ambitnej, która chce zrównoważonego rozwoju całego kraju, nie jak to miało miejsce za naszych poprzedników pompowania pieniędzy tylko i wyłącznie do dużych ośrodków i miast, wizje Polski, w której naprawiamy niesprawiedliwości społeczne, wizje Polski, która prowadzi aktywną politykę zagraniczną  i w końcu wizję Polski, gdzie rządzący są w stałym kontakcie ze społeczeństwem, nie tylko na potrzeby kampanii wyborczej”.
Druga część spotkania przyjęła formę dialogu. Uczestnicy mogli kierować pytania na które Łukasz Schreiber starał się odpowiadać. Poruszono wiele kwestii. Głównie temat wsparcia dla samorządów lokalnych, dofinansowania oświaty, inwestycji drogowych, dopłat dla rolników, nowych programów pomocowych w tym na tworzenie placówek opiekuńczych dla osób starszych i funduszy kryzysowych. Mówiono również o obwodnicy Tucholi. O tym i o dodatkowych pytaniach np. w kwestii czy Polsce na skutek wypłat 500+, trzynastych emerytur oraz innych projektów pomocowych grozi druga Grecja napiszemy w papierowym wydaniu Tygodnika, w kolejnym tygodniu.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

ZenonZenon

2 0

Pan Szreiber ze swoim spokojem jakby nie pasuje do zawłaszczającego wszystko PiS-u. 08:18, 25.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ChristianPaulChristianPaul

5 0

Ciągłe odgrzewanie kotletów pod tytułem "przez 8 ostatnich lat Polki i Polacy...". Nikomu z poprzedniej ekipy nie zostały postawione żadne zarzuty, komisja amber gold ośmieszona, komisja reprywatyzacyjna straciła zainteresowanie p. Jakiego po przegranych wyborach i wiele, wiele innych. Niech się PiS otrząśnie, bo poprzednią ekipą są oni sami. Czy zwolennicy PiS naprawdę mają takie klapki na oczach z 500 złotowego banknotu, że nie widzą, że umieszczenie CAŁEJ władzy w rękach jednej partii prowadzi do dyktatury? 70 milionów wydane, bo narodowy czempion Sasin chciał znowu zabłysnąć i bez podstawy prawnej wymyślił sobie wybory kopertowe. Teraz z Morawieckim się śmieją, że nikt nie poniesie tego konsekwencji. Już prawie miliard złotych afer. Miliard, którym mogli zostać wsparci ludzie w okresie pandemii. 12:12, 25.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz