Zamknij
REKLAMA

Myśliwi świętowali w Lipowej. 60 lat "Kotliny" ZDJĘCIA

19:51, 06.07.2020 | K.T
Skomentuj
REKLAMA

Rocznica powstania koła łowieckiego była powodem do świętowania i uroczystego przekazania sztandaru. Nie zabrakło też odznaczenia, oficjalnych podziękowań i gratulacji.

Obchody 60-lecia "Kotliny" odbywały się w kilku miejscach. Rozpoczęły się one uroczystą mszą świętą w kaplicy św. Huberta w Okoninach. Nabożeństwo sprawował ksiądz Andrzej Koss, proboszcz śliwickiej parafii. Szczególnym i bardzo ważnym dla myśliwych momentem było poświęcenie sztandaru Koła Łowieckiego nr 102 "Kotlina". Jego oficjalne przekazanie nastąpiło już podczas drugiej części imprezy. Nemrodzi, zaproszeni goście i poczty sztandarowe spotkali się bowiem przy budynku leśnictwa Lipowa. Zgromadzonych przywitał obecny łowczy koła Michał Połczyński. Był czas na oficjalne przemówienia i odczytanie listów gratulacyjnych.

Odpowiedzialnie prowadzona gospodarka łowiecka w naszym obwodzie jest dla nas priorytetem. Jednak wszelkie podjęte w tym kierunku działania nie byłyby tak efektywne, gdyby nie koleżeńska więź myśliwych „Kotliny”, wzajemne zaufanie i wsparcie. W naszych lasach, na naszych polach i łąkach mamy możliwość ukojenia swoich łowieckich pasji. Wspólne łowy są dla nas czymś niezwykłym – pozwalają zacieśniać przyjaźń i hartować ducha w trudnych sytuacjach. Jednak jest jeszcze coś, co od lat umożliwia nam i naszym rodzinom integrację oraz celebrowanie kultury i tradycji łowieckich. Są to wspólne pikniki na strzelnicy w Plaskoszu, które od 1983 roku rokrocznie stanowią punkt obowiązkowy w życiu koła.

Dzięki naszemu zaangażowaniu i wspólnie podjętym działaniom możemy pochwalić się dziś wybudowaną w 2002 roku wiatą, która jest miejscem naszych zebrań, a także licznymi konstrukcjami łowieckimi. [...]

Na przestrzeni lat podjęliśmy się także introdukcji dzikiego królika oraz bażanta. Przy wprowadzaniu do obwodu drugiego ze wspomnianych gatunków pomagali nam uczniowie ze szkoły w Śliwicach. Młodzież chętnie brała również udział w zbiórce jabłek, kasztanów i żołędzi w celu zimowego dokarmiania zwierzyny, za co dziękujemy i jednocześnie gratulujemy wzorowej postawy!

– Podkreślał podczas swojego przemówienia prezes koła Leszek Landowski, który został później odznaczony medalem 50-lecia członkostwa w Polskim Związku Łowieckim.

W sobotę (4 lipca) w Lipowej odsłonięto także pamiątkową tablicę. Już po oficjalnych uroczystościach myśliwi i zaproszeni goście udali się na wspólną biesiadę do śliwickiej restauracji.

Poniżej znajduje się obszerna galeria zdjęć. Cały artykuł opisujący uroczystości, ale także historię koła i działania myśliwych znajdziesz jedynie w najnowszym "Tygodniku Tucholskim".

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz