Zamknij

Mogło dojść do tragedii: Czujka wykryła czad!

14:46, 14.02.2020 | K.T
Skomentuj Fot. OSP Bysław
REKLAMA

Zabójczy tlenek węgla pojawił się w budynku wielorodzinnym. Mieszkańców przed niebezpieczeństwem uchroniła czujka, zamontowana przy piecyku. Część z nich musiała jednak zostać odwieziona do szpitala.

„Tygodnik Tucholski” od dłuższego czasu wspiera wszelkiego rodzaju akcje edukacyjne związane z używaniem czujek czadu i dymu. W ostatnich miesiącach organizowaliśmy takie przedsięwzięcie z Kujawsko-Pomorskim Urzędem Wojewódzkim – przekazywaliśmy wtedy czytelnikom opisywany sprzęt. Wcześniej wraz z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Tucholi przygotowaliśmy tematyczny konkurs plastyczny dla dzieci. Były też artykuły o czujkach np. w naszym „Tygodniku Seniora”. Zdarzenie z Klonowa dobitnie pokazuje, że wielokrotnie wspominana przez naszą redakcję czujka może uratować życie.

Jak informuje Arkadiusz Kroll, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Tucholi, strażacy zostali wezwani do wielorodzinnego budynku mieszkalnego w Klonowie 6 lutego (czwartek), około godziny 15.30. W jednym z mieszkań załączyła się czujka czadu, która została prawidłowo zamontowana przy piecyku gazowym. Wskazywała ona 55 ppm (jednostka stosowana przy wyrażaniu stężeń). Na miejscu pojawił się zastęp OSP Bysław...

Więcej informacji o tym groźnym zdarzeniu znajdziesz tylko w najnowszym "Tygodniku Tucholskim".

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz