Zamknij

Skąd czerpać wiedzę o ekonomii?

07:37, 02.06.2020 | materiały partnera

Wiedza - bez niej człowiek byłby znacznie uboższy. Dzięki szybkiemu rozwojowi technologii i powszechnemu dostępowi do sieci internetowej wiedza jest obecnie na wyciągnięcie ręki. Rozmaite portale kuszą mnogością informacji. Czy jednak stare, dobre książki o ekonomii powinny kurzyć się na półkach? 

1.   Internet - źródło szybkiej wiedzy

2.   Książki o ekonomi - autorytety z najwyższej półki

3.   Książka vs portal internetowy - co wybrać?

Żadnego mola książkowego nie przekona się do tego, by zrezygnował z czerpania wiedzy ze stron książek papierowych, tak samo jak fana nowoczesnych technologii trudno jest zagonić do lektury tradycyjnej książki. Która z tych dwóch możliwości zdobywania wiedzy to lepszy wybór?

Internet - źródło szybkiej wiedzy

Bez wątpienia można stwierdzić, iż od momentu, w którym komputery i urządzenia mobilne z dostępem do Internetu trafiły pod strzechy, to już nie trzeba ślęczeć w bibliotekach nad opasłymi tomiskami w poszukiwaniu ważnych informacji. Internet pełen jest różnorodnych ciekawostek i to z każdej dziedziny, nie wyłączając ekonomii. Trzeba jednak bardzo uważać, z jakich źródeł się korzysta. Na portalach internetowych można znaleźć wszystko, również informacje nieprawdziwe. Każdy może założyć stronę internetową i zamieszczać na niej dowolne treści. Dlatego tak ważna jest każdorazowa weryfikacja źródła informacji.

Książki ekonomia - autorytety z najwyższej półki

Wciąż jednak sporo osób wybiera tradycyjne papierowy książki ekonomia to dziedzina wiedzy, w której zmiany dotyczące fundamentów nauki nie zachodzą nazbyt szybko, co sprawia, że nawet książki sprzed kilku lat są wciąż aktualne. Mając w ręku książkę, doskonale wiadomo, kto jest jej autorem i czy można polegać na autorytecie danej osoby. Dzięki temu spokojnie można zawierzyć informacjom zawartym w publikacji. Pewność źródła to jedno, a drugie to jego niezawodność. Wystarczy drobna awaria, aby odciąć komputer od Internetu. Po wiedzę z książki stojącej na półce, można sięgnąć w dowolnym momencie.

Książka vs portal internetowy - co wybrać?

Książki o ekonomii cieszą się wciąż ogromnym zainteresowaniem. Przedstawione w nich zasady rządzące gospodarką są nieustannie inspiracją dla kolejnych pokoleń studentów zdobywających wiedzę na uczelniach ekonomicznych. Książka czy sieć internetowa? Które źródło informacji jest lepsze? Dużo zależy od okoliczności. W sytuacji gdy trzeba znaleźć informację w krótkim czasie, to Internet może okazać się bardziej pomocny. Jednak gdy priorytetem staje się wiarygodność źródła, wówczas tradycyjne książki o ekonomii nie mają sobie równych. Można także zdecydować się na pewien kompromis i sięgnąć po ebooka - książkę w wersji elektronicznej!

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop