Zamknij

Dlaczego warto stosować stal?

08:03, 08.06.2020 | materiały partnera

Bez stali życie człowieka nie byłoby z pewnością takie samo. Jej zastosowanie jest tak powszechne, iż mało kto w ogóle dopuszcza myśl, iż mogłoby jej zabraknąć. Od urządzeń do codziennego użytku, po specjalistyczny sprzęt medyczny czy maszyny w fabrykach i na kolei - stal swoje zastosowanie ma naprawdę wszędzie. Stal kwasoodporna 1.4571 to jeden z produktów, któremu warto przyglądnąć się w sposób szczególny. Warto wspomnieć także o tym, iż pręty 18H2N2 to produkt o ogromnej wytrzymałości.

 

1.   Różne rodzaje stali

2.   Stal kwasoodporna 1.4571 - jakie ma zastosowania

3.   Pręty 18H2N2 - gdzie można je zamówić?

 

Różne stopy stali mają odmienne właściwości tak fizyczne, jak i chemiczne. Jedynie odpowiedni wybór rodzaju stopu w zależności od potrzeb będzie gwarancją tego, iż materiał doskonale sprawdzi się w każdych warunkach. Dużą popularnością cieszy się między innymi stal kwasoodporna 1.4571, która stabilizowana jest tytanem, co nadaje jej wyjątkowej wytrzymałości.

Różne rodzaje stali

Stal - co to w ogóle takiego? W sytuacjach życia codziennego mało kto zastanawia się nad tym, w jaki sposób powstaje materiał uznawany za jeden z najbardziej wytrzymałych. Warto wiedzieć, iż stal jest stopem powstałym z połączenia żelaza i węgla z innymi pierwiastkami. To właśnie w zależności od tego, jaki jest skład procentowy poszczególnych pierwiastków, zależą właściwości konkretnej stali. Podstawowy podział przebiega wzdłuż linii składu chemicznego - wyróżnia się tu stale stopowe i niestopowe. Stale stopowe można z kolei podzielić na podstawowe, jakościowe i specjalne, z kolei wśród stali niestopowych wyróżnia się stale jakościowe (konstrukcyjne) oraz specjalne (na przykład maszynowe, narzędziowe czy odporne na korozję).

Stal kwasoodporna 1.4571 - jakie ma zastosowania?

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę, iż stal kwasoodporna 1.4571, jak już sama nazwa wskazuje, jest odporna na korozję i działanie kwasów, co sprawia, iż ten gatunek stali przeznaczony jest do zadań specjalnych, głównie ze względu na swoją olbrzymią wytrzymałości, którą uzyskuje się dzięki domieszce tytanu. Wykorzystuje się ją przede wszystkim w stoczniach, w przemyśle chemicznym czy tekstylnym. Zastosowanie może znaleźć także przy produkcji wymienników ciepła.

Pręty 18H2N2 - gdzie można je zamówić?

Od wyboru dostawcy materiału produkcyjnego uzależniony jest efekt końcowy w postaci gotowego produktu. Jedynie stal najwyższej jakości może dać gwarancję niezawodności produktów, które powstały na jej bazie. Warto zapoznać się z propozycją oferowaną bezpośrednio przez producenta - wówczas cena jest niezwykle atrakcyjna, a można też dowiedzieć się wszystkich niezbędnych informacji o konkretnej stali.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop