Zamknij

KORONAWIRUS: Działania służb w naszym powiecie

12:35, 19.03.2020 | K.T
Skomentuj fot. archiwum
REKLAMA

Jak w ostatnich dniach wyglądają działania służb na terenie powiatu tucholskiego w związku z epidemią wywołaną przez koronawirusa?

Służby na terenie powiatu
Bartosz Wiese, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tucholi informuje, że policjanci oprócz standardowych obowiązków wykonują dodatkowe działania. Mundurowi w tych dniach mają za zadanie codziennie skontrolować wszystkie osoby objęte kwarantanną.

Sprawdzamy, czy ci mieszkańcy nie opuszczają swoich domów. Jesteśmy odpowiedzialni za przekazywanie informacji dalej do sanepidu. W razie potrzeby włączamy się także w sprawy pomocowe, np. dostarczanie żywności

– informuje Wiese. Dodaje, że komenda policji, jak każdy urząd, ogranicza przyjmowanie interesantów wyłącznie do spraw pilnych. Większość z nich można załatwić telefonicznie bądź e-mailowo.

Dbamy o bezpieczeństwo funkcjonariuszy i osób zgłaszających

– kończy policjant.

Jedynie podstawowych informacji udziela także Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tucholi.

Strażacy mają być w stanie gotowości. Zajmujemy się przygotowaniem sprzętu i ludzi. Na ten moment nie prowadzimy żadnych szczególnych działań związanych z koronawirusem

– odpowiadał we wtorek (17 marca) na nasze pytania Arkadiusz Kroll, zastępca komendanta. O szczegółowe informacje odsyłał jednak do struktur wojewódzkich.

W najnowszym "Tygodniku", który jest już w sklepach całego powiatu, znajdziesz wiele aktualnych informacji dotyczących epidemii koronawirusa. Między innymi na stronach 2 i 3 zamieściliśmy obszerny raport z powiatu tucholskiego. Szukajcie Waszej gazety w sklepach lub na stronach: www.publico24.pl bądź www.eprasa.pl.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz